2023. aasta oktoobris kogunesid aktivistid ja eksperdid Apollo Kino Ülemistesse, et leida esimesel, 24h kestval ÜlemisteRohehäkatonil lahendused mõnele jaekaubanduse kõige argisemale, aga samas ka kõige keerulisemale probleemile.
Häkatoni korraldusliku poole eest hoolitses Garage48.
Tulemus kandis vilja, sündmus andis kaupmeestele hulga häid mõtteid kestlikumaks toimetamiseks, mõned ideed läksid otsekohe ka töösse.
Rimi kauplusekett otsis häkatonil viisi, kuidas motiveerida inimesi ostma tooteid, mille tarbimise tähtaeg saab samal päeval läbi.
Apollo Kino pidi leidma lahenduse päevaks, kui kinost kaovad ühekordsed popkorni- ja joogitopsid. Kuidas korduskasutatavad topsid kokku koguda, jäägid eemaldada, topsid pesta ja uuesti müügipunkti viia?
Sportland otsis teed, kuidas motiveerida oma töötajaskonda rohkem tervisespordiga tegelema ja aktiivsemat elustiili elama.
Restoranikett LIDO vajas häid mõtteid, kuidas juhtida oma bistroo-restorani nii, et inimesed ei tarbiks liialt suuri toidukoguseid, viskaksid vähem toitu prügikasti ja käituksid seeläbi paremini nii planeedi kui ka iseenda suhtes.
Poke Bowl oli mures, et ainult 10% nende klientidest kasutab toidu tellimiseks korduskasutatavaid kausse.
Rohehäkatoni ühe tähelepanuväärseima töö esitas meeskond nimega Sprint for Planet. Sinna kuulunud Anna Lavei ja Katri Liis Ennok lahendasid Apollo kino esitatud väljakutset.
Sprint for Planeti pakkus välja idee luua süsteem, kus kinokülastaja saab iga vastutustundliku ostu eest boonuspunkte, kasutades selleks praegust Apollo nutirakendust. Selle ideega võitsid nad Apollo väljakutse auhinna ja ka Ülemiste keskuse üllatusauhinna ning koos Apolloga alustasid rakenduse lisafunktsiooni edasi arendamist ja disainimist.
Esikolmikusse jõudsid oma ideega ka Mariann Hendrikson, Kristjan Holm ja Elen Eensaar meeskonnana Säästerõngas. Nemad lahendasid Rimi esitatud väljakutset populariseerida samal päeval aeguva, vastavalt alla hinnatud toidukraami söömist. Säästerõnga idee oli lihtne, aga nutikas: viimase päeva toodetega külmik paigutati Rimides võimalikult nähtavasse paika.
Sportlandi väljakutset – kuidas panna töötajad harrastama aktiivsemat elustiili – lahendas meeskond Sportland kui elustiil. Viieliikmeline rühm, kuhu kuulusid Kristjan Johanson, Karl-Master Olde, Marti Medar, Danil Kuznetsov ja Eliko Kahar-Kütt pakkusid lahenduseks süsteemi, mille idee seisneb selles, et töötajad liiguvad ja koguvad boonuspunkte, mida saab kasutada poekrediidina.
Esikolmikusse jõudnud meeskonnad said võimaluse esitleda oma ideed 15. novembril Ülemiste keskuse Rentnike Suurkogul rentnikele, juhtkonnale ja partneritele, kokku ligi 300 jaekaubandusvaldkonnas olulisele otsustajale.